Teslimat & Değişim/İade

Teslimat

Ürün teslimat koşullarınız nelerdir?
Sitemiz üzerinden satışa sunulan ürünler stoklar ile sınırlıdır. Sipariş edilen ürünün stoğunun tükenmesi halinde, müşteriye bilgi verilir. Müşterinin yazılı talebi üzerine, ödeme iadesi yapılması mümkündür.
Sipariş ettiğiniz ürünlerimiz tarafınıza ulaştırılmak üzere 3-7 iş günü içinde sigortalı ve ücretsiz olarak kapınıza kadar anlaşmalı kargo firmasıyla teslim edilmektedir. Cumartesi, Pazar ve resmi tatillerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilebilmektedir. Kargoya teslim edilen gönderilerinizin tahmini varış süresi, İzmir içi olanlar için 1 iş günü, İzmir dışı olanlar için ise 2 ile 4 iş günü arasıdır.
Gönderileriniz, anlaşmalı kargo firması tarafından hafta içi günleri 09.00-18.00 saatleri arasında belirttiğiniz adrese teslim edilecektir.
Teslimat anında adresinizde bulunmamanız halinde, kapınıza kargo şirketi tarafından bir ihbar notu bırakılacak ve gönderiniz kargo şirketinin dağıtım ofisine teslim edilecektir. 3 iş günü içinde dağıtım ofisinden teslim alınmayan gönderileriniz tarafımıza iade edilecektir. Bu durumda, tarafımızla irtibata geçerek ürününüzün adınıza tekrar gönderimini isteyebilirsiniz. Ürünün hiçbir şekilde müşteriye ulaşmaması üzerine, sipariş iptal edilerek ücreti de ödeme yapılacak şekilde iade edilir. Firmamızın kargo ücretini mahsup etme hakkı saklıdır.
Kargo teslimatı esnasında neleri kontrol etmeliyim?
Kargo size teslim edildiği anda, gönderi paketi ve/veya kolide herhangi bir deformasyon, ıslaklık ya da ürüne zarar verebilecek bir durum mevcut ise, kargo görevlisi ile birlikte koliyi açmanızı, ürünlerinizin durumunu kontrol etmenizi öneririz. Ürünlerde bir hasar tespit etmeniz halinde, ürünleri teslim almayıp kargo yetkilisinden tutanak tutmasını talep etmelisiniz. Yalnızca tutanak tutulan ürünler tarafımıza kargo firması tarafından ulaştırılacak olup, ürünlerin gönderi esnasında hasar görmesi tarafımızca da onaylandıktan sonra ürünlerin değişimi yapılacaktır.
Siparişimdeki ürün/ler yanlış geldi. Ne yapmalıyım?
Siparişini verdiğiniz ürün yerine faturanızda yazan ve koliden çıkan ürün birbiri ile aynı değilse, bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Erhanozusta.com’dan yaptığınız alışverişlerinizde müşteri memnuniyeti öncelikli ilkemizdir. Ürününüzü iade etmek ya da değiştirmek isterseniz; aşağıdaki koşullar dahilinde sizlere en hızlı şekilde yardımcı olacağımızı belirtmek isteriz.

Ürün iade koşullarınız nelerdir?
Ürün iade koşulları için, ürün teslim edildikten sonra 24 saat içinde bizimle irtibata geçebilirsiniz.
Sitemizden satın aldığınız ürünlerin iadesini fatura tarihinden itibaren 14 iş günü içerisinde yapabilirsiniz.
Özel istek ve taleplere göre üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
Yukarıdaki özellikleri taşıyan yeniden satılabilirlik durumunu koruyan ürünlerinizi gönderim ambalajı ile birlikte iade formunu doldurarak faturası ile birlikte aşağıda belirtilen adrese iade gönderebilirsiniz. Faturasız gönderilen iade formları işleme alınmayacaktır.
İade Adresi: Ahmet Erhan Özusta, Dr Mustafa Enver Bey Cad. No 21/B

Alsancak - Izmir
Eğer ürünün faturası kurumsala kesilmiş ise, iade işlemi için kurumunuzun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeksizin, “Ürün Birim Fiyatı + KDV” şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte ürünü göndermeniz gereklidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde alınamamaktadır.
Önemle belirtmek isteriz ki; yukarıda yazılı koşullara uymayan iadeler kabul edilmeyerek size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir.
İade kargo, tarafımıza ulaştığında size e-posta ile bilgi verilecektir.
İade edilen ürünlerin iade şartlarına uygunluğu tarafımızca kontrol edildikten sonra kabul edilen iade taleplerine ait geri ödemeler 3 iş günü içerisinde bankaya iletilmektedir. Geri ödemenizi bankanız tarafından internet sitemizden ödeme yaptığınız şekilde (taksitli alışverişler taksitli iade edilir) almanız mümkündür. Geri ödeme süreci tamamen bankanız uygulaması kapsamında gerçekleşir.
 
Satın almış olduğum ürünün değişimini nasıl yapabilirim?
Sitemizde satışa sunulan ürünlerde değişim seçeneği bulunmamaktadır. Ancak ürünlerinizi yukarıda yazılı iade koşulları uyarınca iade ederek, dilediğiniz ürünü yeniden satın alabilirsiniz.

Ürünümün hasarlı olması halinde, değişim yapabilir miyim?
Ürün tarafınıza ulaştıktan sonra, 24 saat içinde bize bildirdiğiniz (kullanıcı hatası olmaksızın) hasarlı ürünlerde, ürün tarafımızca incelemeye alınacaktır. Bu husustaki ürün onarım/değişim talebinizi, tarafımıza ürün görselleri ile birlikte e-posta (erhanozusta@gmail.com) ile göndermenizi rica ederiz.
Üründeki hasarın kabul edilmesi tarafımızca onaylandıktan sonra hızlıca tarafınızla iletişime geçilecektir. .

İade & Değişim